Referendum o rozšíření skládky bude 3. a 4. října 2025

Zastupitelstvo města schválilo dne 23. 6. 2025 vyhlášení místního referenda dle návrhu přípravného výboru.

Referendum se bude konat v souběhu s parlamentními volbami ve dnech 3. a 4. října 2025.

V referendu budou občanů odpovídat ANO nebo NE na těchto 5 otázek:

  1. Chcete, aby město Čáslav v mezích své samostatné působnosti zamezilo rozšiřování skládkování odpadu na svém území?
  2. Chcete, aby město Čáslav změnilo územní plán tak, aby plochu vymezenou nyní jako Z19 nebylo možné využít pro žádný způsob odstraňování a využívání odpadů?
  3. Chcete, aby město Čáslav změnilo územní plán tak, aby se z plochy vymezené nyní jako Z19 stala plocha zemědělská?
  4. Chcete, aby na ploše vymezené nyní v územním plánu města Čáslav jako Z19 nebyla možná jakákoliv eventuální výstavba a provoz do doby kolaudace přeložky silnice II/339?
  5. Chcete, aby město Čáslav v mezích své samostatné působnosti důsledně vymáhalo své nároky vyplývající ze skládkování odpadu?